Kadra

8 października 2014 przez Kategoria: Główne

 

 

 

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 1:


KATARZYNA SWOJAK – psycholog, dyrektor żłobka

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim a także studia podyplomowe: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Prowadzeniem punktów opieki nad dziećmi zajmuję się od ponad 5 lat.

Jako pierwszy powstał Klub Malucha WYSEPKA, który później został przekształcony w Żłobek Niepubliczny WYSEPKA1. W tym samym czasie zaczęła funkcjonować nasza druga placówka – Żłobek Niepubliczny WYSEPKA2. Od kwietnia 2014 roku kształcimy dzieci na poziomie edukacji przedszkolnej, co jest oczywistą kontynuacją naszej żłobkowej misji.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie – firmą „Jak Jeść”, która przygotowuje nam bogate, pełnowartościowe i ekologiczne menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: „Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.


EWA DROBIŃSKA – psycholog, zastępca dyrektora żłobka

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach zajmuję się przede wszystkim naszym wspaniałym Personelem a także dbam o odpowiednią jakość wyposażenia oraz jego dostosowanie do wymogów określonych przepisami, jak i walory estetyczne.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


JOWITA KALAJEW – kierownik placówki

Certyfikowany Trener Biznesu, Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Assesor AC/DC, certyfikowany Coach ACC ICF, Konsultant i Manager HR. Członek – Założyciel Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Praktyk zarządzania.

Motto zawodowe: Misją naszych żłobków jest wychowywanie, a nie przechowywanie.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów z zakresu psychologii zarządzania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu oraz Szkoły Coachingu dla Managerów. Certyfikowany Coach – ICF International Coach Federation, największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej reprezentującej środowisko profesjonalnych Coachów. Uczestniczka kursów psychoterapii systemowej oraz Racjonalnej Terapii Zachowań. Interesuje się psychologią rozwojową i zagadnieniami integracji sensorycznej.


DIANA PASZKOWSKA – pedagog specjalny, opiekunka w grupie najstarszej

Dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z pedagogiki specjalnej uzyskałam na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Specjalizuję się w oligofrenopedagogice oraz pedagogice wczesnoszkolnej.

Aktualnie jestem w trakcie studiów pedagogicznych drugiego stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność: poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna. Swoją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi.

Jestem osobą komunikatywną, troskliwą, otwartą na potrzeby maluchów, dzięki czemu łatwo nawiązuję z nimi kontakt. Praca z dziećmi jest dla mnie powołaniem, pasją i ogromną przyjemnością.


AGNIESZKA JURCZYK – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem Studentką pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego. Swoje doświadczenie zdobyłam między innymi: jako niania, animatorka w salach zabaw czy świetlicach środowiskowych.

Jestem osobą komunikatywną, uśmiechniętą, odpowiedzialną i troskliwą. Praca z dziećmi daje mi dużo przyjemności. Osiągnięcia maluchów sprawiają mi ogromną satysfakcję. W sytuacjach trudnych zachowuję spokój i opanowanie.

W wolnym czasie zajmuję się szkoleniami wolontariuszy w Szlachetnej Paczce. A moim hobby jest pianino do którego uwielbiam przysiąść i zatracić się w muzyce klasycznej.


ANETA CYNAR – opiekunka w grupie najstarszej

 

 

 


MARTA TWOREK – opiekunka w grupie średniej

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim.W szczególności interesuje się psychologią kliniczną oraz psychodietetyką.

Dzięki pracy z dziećmi mam możliwość zdobycia cennych doświadczeń w poznawaniu drugiego człowieka, dzięki ich otwartości oraz łatwości i chęci do nawiązywania więzi. Wiem, że pierwsze lata życia dziecka (rówieśnicy – interakcje, otaczające środowisko) wpływają znacząco na kształtowanie jego osobowości, dlatego uważam, że warto zapewniać pociechom w tym czasie warunki do optymalnego rozwoju, co staram się realizować pracując w Wysepce.

Jestem osobą wesołą i uśmiechniętą. Wolny czas lubię spędzać z moimi znajomymi, poza tym lubię oglądać filmy dokumentalne o różnej tematyce, gotować oraz uprawiać fitness. Uwielbiam lato i słońce 🙂

 


KINGA JUSZCZAK – opiekunka w grupie średniej

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Opolskim. Zamierzam kontynuować naukę w tym kierunku. 

Od wczesnych lat miałam bardzo dobry kontakt z dziećmi. Moje dwuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi przekonało mnie, że to jest to, co chciałabym robić w przyszłości. Uwielbiam Patrzeć jak dzieci z uśmiechem korzystają i rozwijają się każdego dnia.

Jestem osoba troskliwą i komunikatywną, dzięki czemu staram się aby każde dziecko czuło się bezpieczne i szczęśliwe. 


ELŻBIETA WAWRZYNIECKA – opiekunka w grupie średniej

W roku 2015 ukończyłam Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi nr XXX we Wrocławiu, gdzie uczęszczałam do klasy z osobami niesłyszącymi i niepełnosprawnymi.

Oprócz integracji, nauczyłam się tam również języka migowego. Po zdaniu matury wyjechałam do Anglii jako Au-Pair, gdzie nabierałam doświadczenia jako opiekunka dziecięca. Kiedy wróciłam do Polski rozpoczęłam pracę w amerykańskim żłobku we Wrocławiu gdzie miałam okazję pracować z dziećmi z całego świata. ?

Aktualnie studiuje Prawo w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej, na specjalizacji Mediacje i Arbitraż aby w przyszłości móc pomagać ludziom w rozwiązywaniu sporów. Jestem osobą uśmiechniętą, wrażliwą i cierpliwą. W wolnych chwilach oddaje się mojej największej pasji- uczę się śpiewu w Gabinecie Głosu.


LUDMIŁA SIKORSKA – opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem studentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam kurs opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym. Zdobywanie doświadczenia w pracy z dziećmi rozpoczęłam już w liceum a teraz sama jestem mamą małego Piotrusia i wiem ile trudu, czasu i miłości trzeba włożyć w wychowanie młodego człowieka.

Jestem cierpliwą, opanowaną i troskliwą osobą. Staram się aby dzieci czuły się bezpiecznie i czerpały jak najwięcej korzyści z zabawy i nauki w naszym żłobku.


DARIA SIKORA – opiekunka w grupie średniej

 

 

 


NIKOLETTA ZDYB – opiekunka w grupie średniej

 

 

 


BARBARA ŁUSZCZEK – położna, opiekunka w grupie najmłodszej

Licencjat położnictwa ukończyłam w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu. Od wczesnych lat miałam bardzo dobry kontakt z dziećmi. Opieka nad Maluszkami to dla mnie prawdziwa pasja i radość. Jestem osobą cierpliwą, opiekuńczą, otwartą na potrzeby innych ludzi oraz łatwo nawiązującą kontakt z nimi.

Doświadczenie w pracy z dziećmi nabyłam w żłobku Niepublicznym WYSEPKA 1, gdzie pracuję już ponad cztery i pół roku. Pracowałam także na oddziale neonatologii w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Zdobycie rzetelnej wiedzy teoretycznej na studiach i praktycznej głównie w pracy, pozwala mi na czuwanie nad zdrowiem i prawidłowym rozwojem naszych Maluszków. Sama jestem mamą i wiem ile trzeba poświęcić dziecku miłości, uwagi i opieki żeby było szczęśliwe :).


BARBARA WYSOCKA – logopeda

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki (specjalizacja: pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną) na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe w zakresie logopedii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Praktyki odbyłam w poradniach, szpitalach dziecięcych, ośrodkach wczesnej interwencji, a także placówkach edukacyjnych  dla dzieci.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz świetlicy socjoterapeutycznej. Swoje zajęcia zawsze dostosowuję do wieku i indywidualnych potrzeb dziecka, staram się, aby były urozmaicone i nie zniechęcały dziecka do pracy. Bardzo dużą uwagę przywiązuję do nawiązania dobrych relacji z rodzicami i personelem placówki, bo tylko nasza wspólna praca z dzieckiem pozwoli mu osiągnąć sukces w terapii. W pracy zwracam szczególną uwagę na profilaktykę wad wymowy oraz edukację rodziców w myśl zasady, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Obecnie prowadzę grupowe zajęcia profilaktyczne, logorytmikę, terapię indywidualną dzieci oraz konsultacje dla rodziców i pracowników w placówkach na terenie Wrocławia.


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).