Kadra

8 października 2014 przez Kategoria: Główne

 

 

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 1:


KATARZYNA SWOJAK-VAN GASTEL – psycholog, dyrektor żłobka

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim a także studia podyplomowe: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Prowadzeniem punktów opieki nad dziećmi zajmuję się od ponad 5 lat.

Jako pierwszy powstał Klub Malucha WYSEPKA, który później został przekształcony w Żłobek Niepubliczny WYSEPKA1. W tym samym czasie zaczęła funkcjonować nasza druga placówka – Żłobek Niepubliczny WYSEPKA2. Od kwietnia 2014 roku kształcimy dzieci na poziomie edukacji przedszkolnej, co jest oczywistą kontynuacją naszej żłobkowej misji.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie – firmą „Jak Jeść”, która przygotowuje nam bogate, pełnowartościowe i ekologiczne menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: „Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.


EWA DROBIŃSKA – psycholog, zastępca dyrektora żłobka

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach zajmuję się przede wszystkim naszym wspaniałym Personelem a także dbam o odpowiednią jakość wyposażenia oraz jego dostosowanie do wymogów określonych przepisami, jak i walory estetyczne.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


JOWITA KALAJEW – kierownik placówki

Certyfikowany Trener Biznesu, Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Assesor AC/DC, certyfikowany Coach ACC ICF, Konsultant i Manager HR. Członek – Założyciel Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Praktyk zarządzania.

Motto zawodowe: Misją naszych żłobków jest wychowywanie, a nie przechowywanie.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów z zakresu psychologii zarządzania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu oraz Szkoły Coachingu dla Managerów. Certyfikowany Coach – ICF International Coach Federation, największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej reprezentującej środowisko profesjonalnych Coachów. Uczestniczka kursów psychoterapii systemowej oraz Racjonalnej Terapii Zachowań. Interesuje się psychologią rozwojową i zagadnieniami integracji sensorycznej.


AGNIESZKA JURCZYK – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem Studentką pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego. Swoje doświadczenie zdobyłam między innymi: jako niania, animatorka w salach zabaw czy świetlicach środowiskowych.

Jestem osobą komunikatywną, uśmiechniętą, odpowiedzialną i troskliwą. Praca z dziećmi daje mi dużo przyjemności. Osiągnięcia maluchów sprawiają mi ogromną satysfakcję. W sytuacjach trudnych zachowuję spokój i opanowanie.

W wolnym czasie zajmuję się szkoleniami wolontariuszy w Szlachetnej Paczce. A moim hobby jest pianino do którego uwielbiam przysiąść i zatracić się w muzyce klasycznej.


ANETA CYNAR – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunki: pedagogika i praca socjalna.
Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Podczas studiów pracowałam jako opiekunka i animatorka na placach zabaw dla dzieci.

W wolnym czasie działam jako wolontariusz w ognisku wychowawczym, gdzie pomagam w nauce i organizuję czas wolny dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin dotknietych różnymi problemami życiowymi. Pracę w Wysepce rozpoczęłam we wrześniu 2017 roku.

Jestem osobą otwartą, cierpliwą i radosną. Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi, szybko zdobywam ich sympatię oraz zaufanie.


ŻANETA GAWLAK – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem studentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk studenckich w różnych placówkach. Praca w żłobku i czas spędzony z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji.

W mojej pracy staram się wykorzystywać różne techniki plastyczne i elementy sensoplastyki. W wolnym czasie lubię piec ciasta.


AGNIESZKA BOGUCKA – opiekunka w grupie średniej

Jestem absolwentką Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu na kierunku pedagogika. Doświadczenie pedagogiczne zdobywam jako wolontariusz w ognisku wychowawczym.

 

Jestem osobą odpowiedzialną, pracowitą i troskliwą. W wolnym czasie lubię gotować, sprzątać, słuchać muzyki i spotykać się z przyjaciółmi.


KLAUDIA KRAWCZYK – opiekunka w grupie średniej

Ukończyłam studia pedagogiczne pierwszego stopnia o specjalizacji edukacja dorosłych i marketing społeczny na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie kontynuuję naukę kształcąc się na kierunku resocjalizacja w Wyższej Szkole Zarządzania, aby w przyszłości móc pracować z jednostkami niedostosowanymi społecznie.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako opiekunka w Klubie Malucha oraz animatorka imprez okolicznościowych dla najmłodszych.

Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji. W kontaktach ze swoimi małymi podopiecznymi staram się dostrzegać i właściwie reagować na towarzyszące im emocje. Ważne jest dla mnie aby dzieci poznawały świat przez działanie i doświadczenie. Swoją pracą chciałabym pomóc najmłodszym lepiej rozumieć otaczający świat w towarzystwie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwości wszechstronnego rozwoju.

W wolnych chwilach lubię odkrywać i poznawać nowe miejsca, a także przenosić się w świat mrocznych i pełnych tajemnic powieści kryminalnych.


WERONIKA POTYRAŁA – opiekunka w grupie średniej

Obecnie jestem studentką elektroradiologii, ukończyłam szkołę policealną, kierunek: opiekun medyczny. Odbywałam praktyki w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym dla Dzieci im. Jana Pawła II Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej.

Praca z dziećmi sprawia mi dużą satysfakcję, uwielbiam patrzeć jak dzieci z uśmiechem korzystają i rozwijają się każdego dnia. Jestem osobą komunikatywną, uśmiechniętą, odpowiedzialną. W wolnej chwili lubię grać na klarnecie i pianinie, ukończyłam szkole muzyczna we Wrocławiu I stopnia. Interesują mnie również koty oraz rośliny, sama mam trzy koty w domu.


KLAUDIA GARDULSKA – opiekunka w grupie średniej

Jestem studentką Zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pierwsze doświadczenia w opiece nad dziećmi zdobyłam podejmując pracę jako niania. Swoim podopiecznym pomagałam w codziennych czynnościach jak i w odkrywaniu otaczającego świata.

Jestem osobą cierpliwą, pogodną i troskliwą. Każde dziecko potrafię obdarować ciepłem i wyrozumiałością. Czas spędzony na zabawie z dziećmi daje mi wiele radości.


DARIA SIKORA – opiekunka w grupie najmłodszej

Pracę w żłobku Wysepka rozpoczęłam w listopadzie 2017. Doświadczenie zdobywałam przez lata pracując jako niania w Polsce i za granicą oraz jako animator w sali zabaw.

 

Praca z dziećmi daje mi ogromną radość, satysfakcję i spełnienie. Jestem osobą spokojną, cierpliwą i odpowiedzialną. Moją ulubioną formą spędzania czasu z dziećmi są zajęcia muzyczne, dzięki którym rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Staram się aby dzieci czuły się bezpiecznie i z radością przychodziły do nas każdego dnia. Moją pasją są psychologia oraz taniec.


MONIKA JAROSZ – opiekunka w grupie najmłodszej

W roku 2016 ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu Psychologiczno-Pedagogicznym. Dzięki temu miałam częsty kontakt z dziećmi z Domu Dziecka, przedszkoli, Caritasu oraz ludzi chorych w podeszłym wieku.

Ukończyłam także Studium o kierunku: Asystent Nauczyciela Przedszkola. Dodatkowo uzyskałam Certyfikat poświadczający udział w szkoleniu z zakresu „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Pracowałam z młodszymi dziećmi jako animator „Magiczne Ogrody”: organizowanie zabaw dla dzieci, opieka nad nimi.

Obecnie jestem w trakcie zdobywania kwalifikacji w Studium zawodowym o kierunku: Psycholog Wychowawczy.

Lubię pracę z dziećmi ze względu na to, że nie ukrywają one swoich emocji, są bezinteresowne, a przede wszystkim cieszą się z małych rzeczy. Każde dziecko jest dla mnie niepowtarzalne i wyjątkowe, dlatego do każdego podchodzę indywidualnie. Jestem osobą ciepłą, odpowiedzialną, uśmiechniętą oraz pozytywnie nastawioną do życia. Spędzony z nimi czas, wspieranie w osiąganiu samodzielności oraz odkrywaniu indywidualnego potencjału każdego dziecka daje mi wiele radości i satysfakcji, a ich uśmiech jest najpiękniejszą nagrodą za moją pracę.


PAULINA GRZESIAK – magister położnictwa, opiekunka w grupie najmłodszej

Tytuł licencjata położnictwa uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, tytuł magistra położnictwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Dysponuję wiedzą z zakresu opieki neonatologicznej oraz pediatrycznej.

Rodziców dzieci z każdej  grupy zapraszam do kontaktu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do rozwoju dziecka, stanu zdrowia oraz problemów związanych z pielęgnacją dzieci. Na codzień  pracuję w grupie z najmłodszymi dziećmi- Motylkami.

Prywatnie mama dwuletniego Wojciecha.


BARBARA WYSOCKA – logopeda

Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczej z terapią oraz logopedii. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć logopedycznych dla dzieci w żłobkach i przedszkolach na terenie Wrocławia. Jestem pracownikiem niepublicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej, gdzie prowadzę zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Bardzo dużą uwagę przywiązuję do nawiązania dobrych relacji z rodzicami i personelem placówki, bo tylko nasza wspólna praca z dzieckiem pozwoli mu osiągnąć sukces w terapii. W pracy zwracam szczególną uwagę na profilaktykę wad wymowy oraz edukację rodziców w myśl zasady, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. W WYSEPCE prowadzę grupowe zajęcia profilaktyczne, logorytmikę, terapię indywidualną dzieci oraz konsultacje dla rodziców i pracowników. Staram się, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były ciekawe, urozmaicone i dostosowane do wieku małych odbiorców.

Prywatnie jestem aktywną mamą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym.

Kursy/szkolenia/certyfikaty: „Logorytmika. Ruch Słuch”, „Praca z dzieckiem z opóźnionym rozwojem mowy”, „Skuteczne metody pracy logopedycznej”, „Wspomaganie rozwoju mowy i komunikacji z wykorzystaniem elementów metody werbo-tonalnej”, „Terapia sygmatyzmu międzyzębowego”, „Praca z dzieckiem z ADHD”, „Praca z dzieckiem ze spektrum autyzmu”


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).