Kadra

·

·

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 1:


KATARZYNA SWOJAK-VAN GASTEL – psycholog, dyrektor żłobka

Jestem psychologiem i psychodietetykiem. Prowadzę żłobki i przedszkole WYSEPKA od początku – czyli od 2009 roku.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie, którzy przygotowują nam bogate i pełnowartościowe menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: “Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.

W naszych żłobkach zajmuję się przede wszystkich tworzeniem strategii rozwoju, wdrażaniem nowych ciekawych zajęć, inwestycjami oraz sprawami formalno-finansowymi.


EWA DROBIŃSKA  – psycholog, dyrektor do spraw kontroli i nadzoru i jakości świadczonych usług

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach dbam o jakość usług, nadzoruję pracę naszej wspaniałej Kadry a także czuwam nad realizacją zajęć i bezpieczeństwem dzieci.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


AGNIESZKA JURCZYK – opiekunka w grupie Ananasków

Jestem Studentką pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego. Swoje doświadczenie zdobyłam między innymi: jako niania, animatorka w salach zabaw czy świetlicach środowiskowych.

Jestem osobą komunikatywną, uśmiechniętą, odpowiedzialną i troskliwą. Praca z dziećmi daje mi dużo przyjemności. Osiągnięcia maluchów sprawiają mi ogromną satysfakcję. W sytuacjach trudnych zachowuję spokój i opanowanie.

W wolnym czasie zajmuję się szkoleniami wolontariuszy w Szlachetnej Paczce. A moim hobby jest pianino do którego uwielbiam przysiąść i zatracić się w muzyce klasycznej.


ANETA CYNAR – opiekunka w grupie Ananasków

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunki: pedagogika i praca socjalna.
Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Podczas studiów pracowałam jako opiekunka i animatorka na placach zabaw dla dzieci.

W wolnym czasie działam jako wolontariusz w ognisku wychowawczym, gdzie pomagam w nauce i organizuję czas wolny dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin dotknietych różnymi problemami życiowymi. Pracę w Wysepce rozpoczęłam we wrześniu 2017 roku.

Jestem osobą otwartą, cierpliwą i radosną. Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi, szybko zdobywam ich sympatię oraz zaufanie.


ANDZELIKA DAWIDOWICZ – opiekunka w grupie Jagódek

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku turystyka i rekreacja. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako pomoc nauczyciela w przedszkolu. Opiekunką w żłobku WYSEPKA jestem od listopada 2018 roku.

Jestem osobą otwartą, odpowiedzialną i sumienną. Praca z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem, ale sprawia mi dużą satysfakcję i zadowolenie. Lubię rozwijać zdolności plastyczne dzieci poprzez wykonywanie z nimi rożnych prac plastycznych. W grupie staraszakow i średniaków prowadzę zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego(metoda W.Sherborne).


MONIKA JAROSZ – opiekunka w grupie Wisienek

W roku 2016 ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu Psychologiczno-Pedagogicznym. Dzięki temu miałam częsty kontakt z dziećmi z Domu Dziecka, przedszkoli, Caritasu oraz ludzi chorych w podeszłym wieku.

Ukończyłam także Studia zawodowe o kierunkach: Asystent Nauczyciela Przedszkola oraz Psycholog Wychowawczy. Dodatkowo uzyskałam Certyfikat poświadczający udział w szkoleniu z zakresu „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Pracowałam z młodszymi dziećmi jako animator.

Lubię pracę z dziećmi ze względu na to, że nie ukrywają one swoich emocji, są bezinteresowne, a przede wszystkim cieszą się z małych rzeczy. Każde dziecko jest dla mnie niepowtarzalne i wyjątkowe, dlatego do każdego podchodzę indywidualnie. Jestem osobą ciepłą, odpowiedzialną, uśmiechniętą oraz pozytywnie nastawioną do życia. Spędzony z nimi czas, wspieranie w osiąganiu samodzielności oraz odkrywaniu indywidualnego potencjału każdego dziecka daje mi wiele radości i satysfakcji, a ich uśmiech jest najpiękniejszą nagrodą za moją pracę.


MARLENA MUZYKA – opiekunka w grupie Wisienek

Jestem studentką pedagogiki. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako niania. Pracowałam również w przedszkolu i żłobku. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Największą nagrodą za pracę, jest dla mnie szczęśliwe dziecko.

Lubię pracę z dziećmi, bo mogę obserwować ich rozwój, a także to w jaki sposób reagują na nowe nieznane dotąd wydarzenia. Zadowolone dziecko jest dla mnie ogromną motywacja do działania.


PAULINA GRZESIAK – magister położnictwa

Tytuł licencjata położnictwa uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, tytuł magistra położnictwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Dysponuję wiedzą z zakresu opieki neonatologicznej oraz pediatrycznej.

Rodziców dzieci z każdej  grupy zapraszam do kontaktu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do rozwoju dziecka, stanu zdrowia oraz problemów związanych z pielęgnacją dzieci. Na codzień  pracuję w grupie z najmłodszymi dziećmi- Motylkami.

Prywatnie mama dwuletniego Wojciecha.


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *